T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / HAYMANA - Mahmut Hilmi Doğan Ortaokulu

Haberler

Ekm

Mahmut Hilmi Doğan ortaokulu olarak 2018-2019 eğitim yılı okul başkanımızı seçtik. Emeği geçenlere teşekkürler.

 

Ekm

Okulumuz öğrenci temsilciliği seçimleri 18/10/2018 Perşembe günü Çok Amaçlı Salonumuzda gerçekleşecektir. 17 Ekim çarşamba günü adaylarımız arkadaşlarının karşısında son konuşmalarını yaptılar. Vaatlerini, yapabileceklerini ve yapamayacaklarını anlattılar. Ardından okul müdürümüz Zekai ŞAHİN seçimler hakkında öğrencilerimize gerekli bazı bilgileri aktardı. Biz de 3 adayımıza da yarın ki seçimde başarılar diliyoruz.

Eyl

2018-2019 eğitim-öğretim yılına bugün itibari ile başlamış bulunuyoruz. Herkese hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.

İlk gün öğrencilerimizin gelen kitaplarının dağıtımını bitirdik. Eksikler geldikçe de öğrencilerimize hemen teslim edilecektir.

Bütün öğrencilerimize başarı ve mutlulukla dolu bir yıl diliyoruz.

Haz

Bu yıl 23.05.2018 tarihinde başlayan sınıflar arası futbol turnuvamız tamamlanmıştır. Minikler kategorisinde 6-D sınıfı 3.´lük, 6-B sınıfı 2.´lik, 6-D sınıfı ise 1.´lik elde etmiştir. Yıldızlar kategorisinde ise 7-A sınıfı 3.´lük, 8-C sınıfı 2.´lik, 8-B sınıfı 1.´lik elde ederek turnuvayı tamamladılar. Madalya töreni İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükrü KAYA ve Şube Müdürümüz Taner AYTAÇ´ın katılımlarıyla gerçekleşti. Madalya kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor, turnuvaya katılan tüm sınıflara ve Beden Eğitimi öğretmenimiz Haldun KULLAY´a teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

Haz

Okulumuzdan 2006´da mezun olan Piyade Uzman Çavuş Abdullah KOLCU 2015 yılında uzman çavuş olmuştur. Bir süredir Tunceli Hozat´taki birliğinden ayrılıp Irak´ın kuzey bölgesinde destek amaçlı bulunuyordu. 30/05/2018 tarihinde terör örgütlerinin bir saldırısı sonucu şehit olmuştur. Şehidimiz ilçemize bağlı Sarıgöl köyünde büyük bir kalabalık eşliğinde son yolculuğuna uğurlanmıştır. Şehidimize Allah´tan rahmet, ailesine sabırlar diliyoruz.

May

Okulumuzda Engelliler Haftası sebebiyle öğretmenlerimizden Haldun KULLAY ve Ece KANDİLLİ´nin hazırlamış olduğu program düzenlendi. Programda öğrencilerimiz akraba evliliğinden toplumsal yaşamda engellilerin yaşadığı sorunlara kadar birçok konuda arkadaşlarını bilgilendirici konuşmalar yaprılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

May

Her yıl Mayıs ayının ilk haftası Trafik ve İlk Yardım Haftası olarak okullarda etkinlikler düzenlenir. Okulumuzda da öğretmenlerimizden Gülşah ERGÜN ve Mükremin SARIKAYA´nın hazırlamış olduğu etkinlik gerçekleşti. Öğrencilerimiz trafik kurallarının önemine vurgu yapmak ve yaşanan kazalar sonucu ilk yardımın hayat kurtarmadaki önemli rolünü tekrar hatırlamak için bilgilendirme yaptılar. Emeği geçen öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

May

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Haymana Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen ve geçtiğimiz hafta son bulan spor müsabakalarında dereceye giren öğrenci ve takımlar ödüllerini aldılar. Okulumuz da satranç, masa tenisi, kız ve erkek futsal ile kız voleybol branşlarında hakettikleri ödülleri aldılar. Kız futsal ve erkek futsal takımlarımız ödüllerini finaldeki rakip takım olan Mangaldağı Ortaokulunun müdürü İsmet KAYA´dan aldılar. Diğer ödüller ise ilçe millli eğitim müdürümüz, şube müdürlerimiz ve ilçemizdeki okul müdürlerimiz tarafından takdim edildi.

Bu sene üç takım sporunda da büyük bir başarı gösterip ŞAMPİYON olan öğrencilerimiz aldıkları kupalarla, yeni yaptırdığımız vitrinimizin daha fazla boş kalmasına izin vermediler. Önümüzdeki yıllarda diğer öğrencilerimizden de aynı başarılaarı beklliyoruz.

May

Bu yıl hem kız voleybol, hem kız futsal hem de erkek futsalda ilçemizde şampiyonluk sevinci yaşayan sporcu öğrencilerimizle öğretmenleri bu başarılarını, okul aile birliği başkanımız Ertan GÜNEŞ´in ısmarladığı baklava ile kutladılar. Üçte üç yapan değerli öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmenimiz Haldun KULLAY´ı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

May

İlçe spor müsabakaları sonrasında 23 Mayıs Çarşamba gününden itibaren sınıflar arası futbol turnuvası başlayacaktır. Eşleşmeleri, tarih ve saatleri aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

May

Gülnihal Eğitim Kurumlarının bu yıl birincisini düzenlediği Çizgi İzleyen Robot Yarışması 13/05/2018 tarihinde Ankara Podium AVM´de gerçekleşti. Okulumuzu 6/A sınıfından Muhammet Mustafa BAYRAM ve Bedirhan AKDOĞAN ile 6/B sınıfından Melih Miraç GÜNEŞ temsil etti. Öğrencilerimize Bilişim Teknolojileri öğretmeni Hasan GÜRER ve okul müdürümüz Zekai ŞAHİN eşlik etmiştir. Farklı robotların yarıştığı yarışmada öğrencilerimiz dereceye giremese de unutamayacakları bir tecrübe yaşamış oldular. Günümüzde teknolojinin dünyadaki yeri düşünüldüğünde bu tür etkinlik ve çalışmaların ne kadar kıymetli olduğunu görüyoruz. Bundan sonraki yıllarda da öğrencilerimizin robotik çalışmalarını büyük bir gayretle sürdürmelerinin ülkemizin menfaatine olacağı gayet açıktır. Bu sebeple hazırlık sürecinde büyük emek harcayıp katılım sağlayan kıymetli öğrencilerimize ve desteğini esirgemeyen okul müdürümüz Zekai ŞAHİN´e çok teşekkür ediyoruz.

May

Kız futsal ve kız voleyboldan sonra erkek futsalda da takımımız ilçe şampiyonu oldu. Gösterdiği üstün performansla finale kadar gelen takımımızın rakibi daha önce grup aşamalarında 3-0 yendiği İmam Hatip Ortaokulu idi. Bu kez de rakibini 2-1 mağlup eden öğrencilerimize başarılarından dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

May

İlçemizde Haymana Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüğnün ilçe merkezindeki okullara yönelik düzenlediği Mangaldağı Milli Parkı gezisine okulumuzdan da 8. sınıf öğrencilerimiz matematik öğretmenimiz Osman KÖKTÜRK ve okul müdürümüz Zekai ŞAHİN ile birlikte katılmıştır. Öğrencilerimiz Sakarya Savaşının çetin çarpışmalarının geçtiği meydanları görme fırsatı bulmuş ve geçmişi yad etmiştir. Geziyi düzenleyen Haymana Belediyesine ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.

May

Uzun bir galibiyet serisiyle finale kadar gelen kız voleybol takımımızın rakibi Mangaldağı Ortaokuluydu. Finale yakışan bir mücadele oldu. Takımımızı maç boyunca destekleyen öğrencilerimiz de galibiyette büyük bir pay sahibi oldu. İlk seti 25-17 aldıktan sonra ikinci sette durum 25-22 ile 1-1´e geldi. Final setinde taraftar desteğini de arkasına alan takımımız üstünlüğünü kabul ettirdi ve seti 15-10 almayı bildi. Son sayıdan hemen sonra şampiyonluğu kutlamak için taraftarlarına koşan takımımız haklı bir sevinç yaşadı. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

May

Kız futsal takımımız hak ederek geldikleri finalde Mangaldağı Ortaokulu ile karşılaştırlar. Maçtan1-0 galip ayrılan takımımız ilçemizde şampiyonluklarını ilan ettiler. Bu büyük başarılarından dolayı bütün öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.